
Izvor: Radio 021, 26.Jan.2021, 23:57
Frilenseri: Sutra opet sa Poreskom upravom, u petak sa premijerkom
U Udruženju radnika na internetu kažu da se razgovori sa predstavnicima Poreske uprave u vezi sa naplatom poreza za frilensere nastavljaju i sutra, a da se u petak očekuju ponovo pregovori sa premijerkom Anom Brnabić i ministrom finansija Sinišom Malim.
Miran Pogačar iz Udruženja rekao je za Tanjug da ima pomaka u rešavanju problema naplate poreza za frilensere, ali da se razgovori nastavljaju.
"Konačni pregovori trebalo bi da budu u petak sa premijerkom >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << Anom Brnabić, ministrom finansija Sinišom Malim i direktorkom Poreske uprave Draganom Marković. Naišli smo na razumevanje za naše argumente", rekao je Pogačar.
Ispričao je da za sada pregovori teku dobro i da su juče na sastanku sa direktorkom Poreske uprave imali konstruktivan razgovor i da su naišli na razumevanje za argumente Udruženja.
"Dalje ćemo videti šta će se dešavati. Nadam se da ćemo uspeti da dođemo do rešenja", rekao je Pogačar.
Naveo je da je sledeći sastanak sa Poreskom upravom sutra u 14 sati.
Pogačar je rekao da su juče sa predstavnicima Poreske uprave razgovarali o konkretnim rešenjima iz Poreske uprave i o obustavi kontrole Poreske uprave koja, kaže, nije do kraja sprovedena. Dodao je da je bilo nekoliko slučajeva u Novom Sadu, Zrenjaninu, Kruševcu i Zemun gde nisu obustavljene poreske kontrole.
Prvi razgovor o problemu naplate poreza na prihode fizičkih lica iz inostranstva održan je u ponedeljak, 18. januara. Dan kasnije iz Udruženja radnika na internetu je saopšteno da je Poreska uprava obustavila sve poreske postupke koje je protiv frilensera sprovodila prethodnih meseci dok traju pregovori. Predstavnici Udruženja radnika na internetu traže obustavu naplate poreza na zarade frilensera retroaktivno za poslednjih pet godina i donošenje novog zakona koji će tu oblast regulisati.
Autor: Tanjug
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.
Frilenseri danas opet s Poreskom upravom, u petak sa premijerkom
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 27.Jan.2021, 07:59
Predstavnici Udruženja radnika na internetu i Poreske uprave nastaviće danas razgovore o naplati poreza za frilensere, a u petak se očekuju ponovo pregovori s premijerkom Anom Brnabić i ministrom finansija Sinišom Malim...Miran Pogačar iz Udruženja rekao je za Tanjug da ima pomaka u rešavanju...