Izvor: Radio 021, 16.Maj.2019, 20:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
FOTO: Centar Novog Sada izlepljen nalepnicama sa homofobnom porukom
Dan uoči prvog novosadskog Prajda u centru Novog Sada pojavile su se nalepnice sa pretećim porukama upućenim osobama homoseksualne orijentacije.
Nalepnice se uglavnom nalaze u okolini Trga republike gde će se sutrašnji događaj i održati, ali ima ih i u Dunavskom parku i Dunavskoj ulici.
Podsetimo, sutra se od 12 do 14 časova na Trgu republike održava prvi novosadski Prajd kako bi se se obeležio 17. maj - Međunarodni dan borbe protiv homofobije, bifobije i transfobije. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << Trg republike će sutra obezbeđivati policija i obezbeđenje, a svi koji žele da dođu su dobrodošli nakon pregleda na punktovima na prilazu Trgu.
"Na našim nalozima na društvenim mrežama će oni koji žele da dođu moći da vide i detaljnu mapu, a podsećamo da je na ovakvim skupovima zabranjeno donošenje alkohola, pića, hrane, oružja i drugih nepredviđenih stvari zbog čega se i sprovodi pretres na ulazu. Takođe, dogovoreno je i da ne smeju da se unose transparenti veći od 2x1 metar i oni koji imaju poruke nasilja ili ugrožavanja bilo koje druge grupe", rekao je za 021 predstavnik Grupe "Izađi" Filip Kocevski.
On je dodao da pozivaju zaista sve da im se pridruže na Trgu, da izađu zajedno i pokažu da je Novi Sad slobodan grad, grad svih ljudi koji žive u njemu i svih onih koji vole Novi Sad, kao i da pokažu da mogu da ostvare prava podjednaka za sve.
Autor: 021.rs
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.
Pogledaj vesti o: Prvi maj
FOTO, VIDEO: Okolina Trga republike zatvorena zbog održavanja Prajda
Izvor: Radio 021, 17.Maj.2019, 10:31
Uoči održavanja prvog novosadskog Prajda, od jutros su zatvoreni prilazi Trgu republike, a u okolnim ulicama prisutan je veliki broj policajaca...Policija je postavila blokade u okolnim ulicama, tako da su za prolaz vozila, ali i pešaka zatvoreni delovi Kosovske, Daničićeve ulice, Trga republike,...





