Izvor: Radio 021, 31.Jan.2016, 08:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Er Srbija će leteti i iz Kraljeva
Preduzeće Aerodromi Srbije počeće da radi u prvoj polovini februara, odlučeno je na sednici Vlade Srbije, a prvi zadatak tog preduzeća, koje će imati dva zaposlena, biće uspostavljanje civilnog vazdušnog saobraćaja na Aerodromu Morava u Kraljevu u čije je opremanje uloženo deset miliona evra.
Kako se navodi u saopštenju Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukte, Er Srbija će odmah do tog aerodroma moći da leti avionima ATR-72, a posle dodatnog opremanja >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << aerodroma, možda već krajem ove i tokom sledeće godine, i ostalim avionima iz flote.
Osnovni zadaci preduzeća Aerodromi Srbije biće upravljanje, razvoj i održavanje aerodromske infrastrukture u Srbiji.
"To znači osposobljavanje za korišćenje već postojećih većih vojnih i mešovitih aerodroma u Srbiji koji bi se mogli koristiti za prevoz putnika i robe, ali i izgradnja novih aerodroma i povećanje bezbednosti na malim aerodromima", navodi se u saopštenju.
Preduzeće će se, dok ne započne sopstvene komercijalne aktivnosti, finansirati iz budžeta Srbije sa 10 miliona dinara godišnje.
Sedište preduzeća će biti na Aerodromu "Nikola Tesla" i imaće dva zaposlena uključujući v.d direktora Predraga Babića, dosadašnjeg rukovodioca sektora za investicije Aerodroma "Nikola Tesla" koga je na ovu funkciju imenovala Vlada do izbora direktora, navodi se u saopštenju.
Stručnu i drugu pomoć novoformiranom preduzeću pružaće menadžment Aerodroma "Nikola Tesla".
Autor: Beta







