EP: Srebro za Milu Andrić

Izvor: B92, 26.Jul.2009, 20:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpska reprezentativka u atletici Mila Andrić osvojila je srebrnu medalju na 400 metara prepone na juniorskom Evropskom prvenstvu u Novom Sadu.

Andrićeva je u finalnoj trci postavila nacionalni rekord Srbije, rezultatom 57,55 sekundi. Zlatnu medalju osvojila je Nemica Inge Miler, dok je bronza pripala Kacijaruni Artjuk iz Belorusije, koja je oborila lični rekord.

Ženska štafeta Srbije 4x100 metara osvojila je osmo mesto u finalu. Tim Srbije u sastavu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Tanja Ilić, Mila Andrić, Katarina Sirmić i Ivana Španović pretrčao je stazu za 46,86 sekundi. Zlatnu medalju osvojila je Nemačka, srebro je pripalo Poljskoj, a bronza Holandiji.

Ženska štafeta Srbije 4x400 metara zauzela je šesto mesto u finalnoj trci. Štafeta u sastavu Mila Andrić, Jelena Anđelković, Marijela Marković i Katarina Ilić pretrčala je tu deonicu za 3:43.81 minuta. U konkurenciji šest štafeta trijumovala je Ukrajina rezultatom 3:35.82, ispred Rusije sa 3:36.25 i Nemačke sa 3:37.83 minuta.

Reprezentativka Srbije Teodora Simović zauzela je sedmo mesto u finalu trke na 5.000 metara, uz novi lični rekord. Simovićeva je stazu pretrčala u vremenu 16:58,09 minuta i od pobednice Karoline Bjerkeli Grovdal iz Norveške bila je sporija minut i 13 sekundi. Grodval je zlato osvojila u vremenu 15,45,45 minuta. Druga je bila Britanka Šarlot Purdju, 15:55,96, a treća Veronika Ingleze iz Italije u vremenu 16:41,37 minuta.