Izvor: Radio 021, 13.Sep.2020, 20:14

Dve osobe privedene zbog pomaganja Kontiću, od jutros traju pretresi na više lokacija u Novom Sadu

Novosadska policija počela je jutros sa akcijom privođenja osoba koje su pomogle Ivanu Kontiću (30) iz Nikšića, osumnjičenom da je 24. avgusta oko 00:30 časova u Jevreskoj 35 pretukao i polomio ruke M. M. (28) iz Novog Sada.

Prema informacijama 021.rs, policija je pretresla više stanova i lokacija u ranijm jutarnjim satima, a dve osobe su privedene. Privedeni su O. L. (30) zbog učestvovanja u tuči i L. V. (38) zbog pomaganja Ivanu Kontiću nakon izvršenog dela.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 <<
Za sada nije poznato ko su privedeni, kao i koji je njihov udeo u krivičnom delu za koje se Kontić tereti, da li saučesništvo, prikrivanje dela i počinioca ili pomaganje u bekstvu. Na snimku koji se pojavio na društvenim mrežama vidi se desetak osoba koje posmatraju iživljavanje i sumnja se da je među privedenima i neko od posmatrača sa snimka.

Više informacija se očekuje nakon saopštenja policije.

Ivan Kontić, foto: MUP

Kako se može čuti nezvanično, pirlikom hapšenja jedan od privedenih je pokušao i bekstvo od policije i zaustavljen je na prozoru stana odakle je hteo da skoči.

Podsetimo. MUP je nakon što se u javnosti pojavio snimak na kome se vidi kako ispred menjačnice "Eldorado" i kladionice "MaxBet" u Jevrejskoj 35 jedan mladić prebija drugog i lomi mu obe ruke, saopštio tek juče da traga za Kontićem kao osumnjičenim za to delo. On je, prema navodima medija, pobegao u Crnu Goru u protekle tri nedelje od incidenta.

Prema informacijama iz Kliničkog centra Vojvodina, prebijeni M. M. se sa prelomom obe ruke nalazi na kućnom oporavku .

Autor: 021.rs

Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.

Nastavak na Radio 021...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.