Dani otvorene umetnosti u Eđšegu

Izvor: Radio 021, 28.Sep.2016, 16:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dani otvorene umetnosti u Eđšegu

Dani otvorene umetnosti "Novi Sad Open Art – NOA", u organizaciji Kulturnog centra, počeće u petak, 30. septembra, u staroj streljani Eđšeg i trajaće do 4. oktobra.

NOA se održava treći put, sa ciljem promovisanja umetnika mlađe generacije, kao i približavanja savremene srpske umetničke scene publici. Ovogodišnja manifestacija akcenat stavlja na vajarstvo i fotografiju, te će posetioci imati priliku da se upoznaju sa ovim umetničkim disciplinama.

"Novi >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << Sad Open Art 2016" počinje 30. septembra u 17 časova u Eđšegu, postavkom radova učesnika, te likovnim susretima prilikom kojih će učesnici stvarati predmete u glini, fotografi će fotografisati susrete i nastajanje radova, nakon čega sledi razgovor koje će zajedno sa učesnicima i selektorima voditi gosti manifestacije, vajari Đorđe Aralica i Rade Marković. Drugog dana planirano je stručno vođenje kroz izložbu, a tokom manifestacije održaće se i vajarske radionice za decu i njihove roditelje.

Manifestacija će se nastaviti humanitarnom aukcijom na kojoj će biti prodavani predmeti i fotografije nastali na radionicama, koja će biti održana na Tribini mladih Kulturnog centra Novog Sada 15. novembra. Selektorke NOA 2016 su: Sunčica Marković (slikarka i pomoćnica direktora KCNS), Biljana Jotić (istoričarka umetnosti) i Ksenija Kastratović (istoričarka umetnosti).

Autor: 021.rs

Nastavak na Radio 021...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.