Izvor: Politika, 03.Maj.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bombom na folkoteku u Novom Sadu
Juče rano ujutru, oko 4,30 časova, na folkoteku "Kontrast", na uglu Kisačke i Partizanske ulice u Novom Sadu, bačena je eksplozivna naprava koja je razorila dobar deo ovog objekta, pričinivši znatnu štetu i na nekoliko okolnih kuća i automobila.
Na sreću, u tom trenutku u folkoteci nije bilo posetilaca, a njen vlasnik je spavao u zadnjem delu zgrade. I njega i stanovnike tog dela grada (na više kuća popucali su prozori) probudila je izuzetno jaka detonacija.
Policija traga za počiniocima, a gradski mediji prenose sumnju vlasnika da je motiv napada obračun između obezbeđenja i gostiju folkoteke.
S. Ž.
[objavljeno: 03.05.2007.]










