Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Sep.2010, 17:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bogata jesenja ponuda Novosadskog sajma
NOVI SAD -
U okviru 43. Međunarodnog sajma lova ribolova i sporta ("Lorist"), koji se održava od 28. septembra do 3. oktobra na Novosadskom sajmu, biće predstavljen veliki broj izlagača iz Srbije i zemalja regiona i biće održan prvi Međunarodni sajam konjarstva "Horsvil", najavilo je danas rukovodstvo sajma.
Pored "Horsvila", koji je novina i od 1. do 3. oktobra će okupiti najznačajnije odgajivače konja, ergele, konjičke klubove i udruženja iz zemlje i sveta, u jesenjoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << sezoni održaće se i Međunarodni sajam ekologije, Sajam turizma i Sajam automobila, rečeno je na konferenciji za novinare.
Prema rečima generalnog direktora Novosadskog sajma Gorana Vasića, kroz interesovanje za jesenju sajamsku sezonu u Novom Sadu prepoznaju se veliki potencijali naše zemlje i produbljuje se poslovna saradnja sa zemljama u regionu.
Vasić je istakao da Novosadski sajam, u okviru Sajma turizma koji se održava od 28. septembra do 1. oktobra, prvi put za strateškog partnera ima Bugarsku i izrazio očekivanje da će svi najavljeni sajmovi u jesenjoj sezoni otvoriti vrata za još veću saradnju.
Direktorka sajma "Lorist" Imelda Čuljak rekla je da će ovaj već tradicionalni sajam prvi otvoriti jesenju sezonu i istakla da je postignuta saradnja sa poslovnim udruženjem hotelsko ugostiteljske privrede "Hores", kroz dogovor o strateškom partnerstvu sa Bugarskom.
Ona je rekla da će se uporedo sa "Loristom" održati i 16. Sajam turizma, gde će se predstaviti turističke organizacije iz Bugarske, Slovenije, Mađarske i hotelijeri iz Slovenije i Francuske.
Od poslovnih poseta, Čuljak je najavila goste iz Egipta i izlagače iz Republike Srpske i Crne Gore.
Marketing menadžer Novosadskog sajma i glavni organizator sajma konjarstva Marijeta Lazor rekla je da će se na "Horsvilu" premijerno predstaviti više od 150 grla i 50 izlagača.
Ona je rekla da će taj sajam početi dan ranije - 30. septembra velikom popodnevnom paradom konja kroz Novi Sad, koju će predvoditi konjička brigada MUP-a Srbije.
U okviru jesenje sajamske sezone na Novosadskom sajmu održaće se 10. Sajam automobila od 13. do 17. oktobra, zatim Međunarodni sajam investicija i nekretnina "Investekspo" od 26. do 28. oktobra, kao i Međunarodni sajma energetike.
Za novembar je u planu Međunarodna izložba zlatarstva i časovničarstva "Sjaj" od 11. do 14. novembra i berza sadnog materijala od 26. do 28. novembra.
Sezonu će zatvoriti "Zima na sajmu" od 17. do 30 decembra, a organizatori su najavili da će zemlja partner međunarodnog poljoprivrednog sajma, koji će se održati na proleće naredne godine, biti Portugalija.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...







