Bezdan: Zbog mita uhapšeni carinik i vozač autobusa, prijava i protiv putnika

Izvor: Radio 021, 25.Sep.2018, 18:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bezdan: Zbog mita uhapšeni carinik i vozač autobusa, prijava i protiv putnika

Policija je uhapsila D.B. (1962), carinika na graničnom prelazu Bezdan, kao i vozača autobusa D.L. (1987), osumnjičene za primanje i davanje mita, saopštio je MUP.

Carinik se tereti da je od vozača autobusa primio 600 evra kako ne bi obavio carinsku kontrolu putnika i autobusa koji je dolazio iz Italije. Zbog sumnje da su davali mito, krivična prijava biće podneta i protiv 26 putnika.

Sumnja se da su, po prethodnom dogovoru, putnici sakupili tih 600 evra kako bi >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << podmitili carinika, a D.L. se sumnjiči da je od putnika prikupio novac koji je dao cariniku i na taj način posredovao pri podmićivanju.

Od putnika je privremeno oduzeta roba nad kojom nije obavljena carinska kontrola.

Autor: 021.rs

Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.