Bela Mavrak posetio Novi Sad

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Okt.2010, 17:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bela Mavrak posetio Novi Sad

NOVI SAD -

Čuveni operski pevač Bela Mavrak posetio je Novi Sad. Povod dolaska je umetnikova turneja u našoj zemlji tokom sledeće godine, ali i interesantan projekat snimljene pesme sa autentičnom vojvođanskom muzikom, u autentičnim ambijentima i na svim zvaničnim jezicima zastupljenim u pokrajini.

Proslavljeni operski pevač Bela Mavrak studirao je na muzičkim akademijama u Beogradu i Kelnu, karijeri je započeo u Beogradskoj operi. Danas nastupa na velikim svetskim >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << scenama u okviru "Johan Štraus orkestra" i "solističkom" društvu tenora Garija Beneta, i Tomasa Groela i violiniste Andrea Rijua. Njihovi koncerti pune olimpijske stadione i najveće sportske dvorane,a način interpretacije najpopularnijih operskih arija, kancona, klasičnih i evergrin kompozicija nailazi na izuzetno dobar odziv kod najšire publike širom sveta.

Sa operskim pevačem sastali su se predsednik Vlade Vojvodine Bojan Pajtić i predsednik Skupštine Vojvodine Šandor Egereši.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.