Izvor: Radio 021, 09.Maj.2019, 19:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Argetinski poslanici izrešetani ispred parlamenta

Argentinski poslanik vladajuće koalicije Ektor Olivarez teško je ranjen danas u pucnjavi ispred parlamenta u Buenos Ajresu, dok je funkcioner koji je bio sa njim ubijen.

"Obojica su izrešetana, u pitanju je namerni čin", rekao je poslanik Hoze Kano argentinskim medijima.

Lokalni funkcioner Marselo Jadon (58) je ubijen, dok je Olivarez (61) teško ranjen i prebačen u bolnicu.

Napad se dogodio oko 7.00 po lokalnom vremenu kad su naoružani napadači >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << iz automobila pucali na zvaničnike koji su krenuli na posao.

U medijima kruže priče da je u pitanju mafijaški napad. Navodi se da Olivarez radi na nacrtu zakona protiv huligana u cilju iskorenjivanja nasilja u svetu fudbala gde mnogi klubovi imaju navijače mafijaškog porekla.

Autor: Tanjug

Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.