Izvor: Radio 021, 06.Jan.2017, 20:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Antić: Mirno provedite praznike, ima struje i gasa
Ministar rudarstva i energetike Aleksandar Antić izjavio je da je energetska situacija u Srbiji apsolutno stabilna i snabdevanje svim energentima je redovno.
"Imamo potpuno stabilno snabdevanje električnom energijom, proizvodnja električne energije je u skladu sa planovima i konzulom koji nam je neophodan, u prenosu nema nikakvih problema", rekao je Antić u postrojenju Beogradske elektrane na Novom Beogradu.
On je istakao da je snabdevanje gasom potpuno stabilno i >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << da se procenjuje da će sa današnjim danom biti na nivou od 14 miliona metara kubnih gasa.
"Trudimo se da ne trošimo Banatski dvor. Rezerve u Banatskom dvoru su preko 400 miliona kubnih metara. Svi građani, kompletna privreda i sve toplane imaju apsolutno redovno i potpuno dovoljno snabdevanje gasom", rekao je ministar.
On je ukazao da u nekim brdsko-planinskim selima u jugoistočnoj Srbiji ima "sitnijih" problema u distribuciji električne energije.
Antić je istakao da u ovom trenutku oko 0,28 odsto potrošača u Srbiji, odnosno manje od 10.000 korisnika nema struje što je, kako kaže, "ispod minimuma", jer evropski standard nalaže da se do jedan odsto računa u normalno stanje.
"Nalazimo se apsolutno iznad tehničkog minimuma, odnosno manji broj korisnika nema struju nego što je tehnički to normalno stanje", rekao je on.
Antić je rekao da sve toplane u Srbiji rade 24 časa, da će nastaviti da rade tako i da se prati rad svih toplana, koje će imati sve neophodne količine energenata.
Po njegovim rečima, toplane koje rade na mazut i ugalj, imaju zalihe za narednih 15 do 20 dana.
Antić je građanima poručio da mirno provedu praznike u krugu svojih porodica i da će imati struju i tople stanove u predstojećim danima.
Autor: Beta













