Izvor: Radio 021, 08.Jan.2021, 22:51

Američka avio-kompanija više ne dozvoljava besplatan prevoz životinja

Avio-kompanija Junajted erlajns pridružila se drugim američkim avio-prevoznicima koji više ne dozvoljavaju besplatnu vožnju životinjama - ljubimcima osetljivih putnika koji su im "emocionalna podrška" zbog uzbuđenja od putovanja.

Iz kompanije je saopšteno da od ponedeljka više neće dozvoljavati putnicima da rezervišu putovanja za svoje ljubimce. Oni koji rezervišu pre ponedeljka sa ljubimcima će besplatno moći da putuju do 28. februara.

Potom će, kako je >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << saopšteno, u kabini van transportne torbe moći da budu samo dresirani psi-pomoćnici, a vlasnici će morati da prilože potvrdu o dresuri i vakcinaciji psa.

U suprotnom, ljubimci će moći da putuju samo s prtljagom ili zatvoreni u transportnim torbama koje mogu da stanu ispod sedišta. U svakom drugom slučaju naknada za ljubimce biće 125 dolaza po letu.

Sve više kompanija uvodi slična pravila zbog sve vuiše životinja među putnicima aviona pod izgovorom da su im "emocionalna podrška".

Vlada je naložila avio-kompanijama da prihvate ljubimce obučene za pratnju ljudi s invaliditetom, ali u svim drugim slučajevima kompanija ima pravo da odluči da li će životinju uopšte pustiti u avion.

Autor: Tanjug

Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.

Nastavak na Radio 021...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.