Мај, лепо и сунчано време и пуно интересантних дешавања је све што нам треба овог уторка! (уторак, 5. мај)

Izvor: GradskeInfo.rs, 05.Maj.2026, 07:20

Мај, лепо и сунчано време и пуно интересантних дешавања је све што нам треба овог уторка! (уторак, 5. мај)

Закорачили смо у мај и лепо време нам је загарантовано. Први мајски уторак који је пред нама ће бити веома топао. Температура ће се кретати од 8 до 29 степени. Фото: Градске инфо Eво шта нас очекује овог уторка у Новом Саду:
Манифестација Ритам Европе Фото: Промо Манифестација, >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << која се континуирано организује од 2007. године, промовише вредности савремене европске цивилизације, спајајући историјско сећање и савремено културно стваралаштво.
Датум 9. мај има двоструку симболику у европској историји. Тог дана 1945. године означен је крај Другог светског рата у Европи, док је 1950. године Шумановом декларацијом започет процес европских интеграција и изградње заједничког мира.
Програм обухвата изложбе, трибине, едукативне радионице и позоришне представе, док је централни део манифестације велики музички концерт који сваке године окупља бројне извођаче и публику.  „Ритам Европе!“ се данас сматра једном од најзначајнијих регионалних културних манифестација.
Улаз на све програме је слободан! Манифестација се одржава у СКЦНС-у (Владимира Перића Валтера 5) и у Креативном дистрикту (Булевар деспота Стефана 5).
Детаљне информације доступне су на званичним каналима: “https://skcns.org“, “www.facebook.com/ritamevrope“, “www.facebook.com/skcns” и “www.instagram.com/skc.ns“.
У Српском народном позоришту можете погледати следеће представе: Представа “Ђука” од 19:30 часова Представа “Лутка са кревета број 21” од 21:00 час У биоскопу Културног центра Новог Сада можете погледати два филма: Филм “Странац” од 18:45 часова Филм “До лудила” од 21:00 час Карте за све пројекције су 300, 00 динара.
У Новосадском позоришту од 19:00 часова на репертоару је представа “Балкански шпијун”. Сумњиви елементи, враћени из иностранства, узнемиравају наше мирне свакодневице.
Они су свуда! Инострани плаћеници се шуњају по ћошковима, и стално нешто муте!
Читају књиге! Кују планове по кафанама! Шетају поред реке! Одлазе у оперу! Вечерају по ресторанима!
Од чијих пара?! Ко то финансира?!
Али нема бриге. Илија Чворовић је ту – да све раскринка.
Уживајте!
Радови од Меркатора до Моста слободе! Шеста фаза одржавања паркинга на Булевару ослобођења

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Мај, лепо и сунчано време и пуно интересантних дешавања је све што нам треба овог уторка! (уторак, 5. мај) се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.