Izvor: GradskeInfo.rs, 14.Jun.2026, 08:05
22. Међународни фестивал вина Интерфест од 18. до 20. јуна на Тргу слободе
Трг слободе ће и ове године бити место сусрета љубитеља вина, музике и доброг расположења током 22. Међународног фестивала вина Интерфест.
Фото: Промо
Двадесет друго издање Међународног фестивала вина Интерфест биће одржано од 18. до 20. јуна на Тргу слободе, сваког дана од 19 до >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << 24 часа. Фестивал ће окупити винарије, стручњаке и љубитеље винске културе из земље и региона, уз богат музички и едукативни програм.
Посетиоци ће током три фестивалске вечери имати прилику да дегустирају различите винске етикете, упознају винску традицију региона и уживају у наступима бројних музичких извођача.
Прве фестивалске вечери, у четвртак 18. јуна, наступиће Мила Кузман Секстет, „Сентинел квартет“ и програм „Поп-рок путовање“.
У петак, 19. јуна, публику очекују наступи групе „Наутилуси“, Невене Рељин и Оркестра Александра Дујина, као и концерт Јелене Пајић.
Завршно вече, у суботу 20. јуна, обележиће наступи Милене Јанчурић Квинтета, Рафаела Јухаса Квинтета и секстета Бојане Лазић и Милице Дудић Поњевић.
У оквиру Интерфеста биће организоване и бесплатне едукативне радионице у просторијама Туристичке организације Града Новог Сада. Радионице су посвећене винарији Лакићевић, пenušавим винима, као и сорти грашац кроз представљање више домаћих винарија.
Улаз на фестивал је бесплатан, док се фестивалске чаше и ваучери могу купити на улазу код Катедрале. За учешће на радионицама неопходна је претходна пријава путем друштвених мрежа фестивала.
Интерфест и ове године доноси спој вина, музике и летње атмосфере у самом срцу Новог Сада, уз бројне садржаје за све генерације посетилаца.
Ади Шоше у недељу, 14. јуна, у Српском народном позоришту
Преузмите андроид апликацију.
Чланак 22. Међународни фестивал вина Интерфест од 18. до 20. јуна на Тргу слободе се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.







