Student “3 od 3” u 2016. godini

Izvor: JužneVesti.com, 01.Feb.2016, 12:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkašice niškog Studenta zabeležile su i treću pobedu u tekućoj godini. Košem uz zvuk sirene Milene Vukićević savladana je u gostima ekipa Vršca 77:76. Iskusni centar niškog tima brljirao je sa 28 poena i 20 skokova uz indeks korisnosti 54.

I u trećoj utakmici u 2016. godini niške košarkašice uzdignute glave su napustile parket. Ovog puta hale u Vršcu, na neugodnom gostovanju, do tada trećeplasiranoj ekipi na tabeli.

“Studentkinje” >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << su odigrale dva različita poluvremena. Cele tri četvrtine zaostajale su za rivalom, bile neretko i u dvocifrenom rezultatskom deficitu i bez rešenja za košarkašicu Vršca Marinu Mandić koja je odigrala odlično u svim segmentima - poenterski, skakački, delila je lopte saigračicama, a bila je aktivna i u krađi lopti.

Nisu se predavale izabranice Zvonka Stankovića iako su ispred sebe imale kvalitetnog rivala, koji je u dosadašnjem delu sezone uz ekipe Radivoja Koraća i Crvene zvezde najviše pokazao. Upornost se isplatila i Student je nošen triom Stojanović - Ćirov - Vukićević uspeo u poslednjih 10 minuta da preokrene rezultat.

U poslednja dva minuta Vrščanke su ušle sa prednošću od 4 poena (75:71). Ćirov dvojkom i Vukićević slobodnim bacanjima poravnava rezultat, da bi Mandićeva polovičnim učinkom sa linije penala na 3,6 sekundi do kraja donela minimalnu prednost domaćim košarkašicama.

Potom je trener Stanković zatražio tajm-aut na kome je nacrtao akciju da ko drugi nego Marina Vukićević završi akciju. Plan je urodio plodom, a najbolji igrač utakmice je polaganjem u poslednjoj sekundi doneo trimjuf niškom timu.

Stanković posle meča nije krio zadovoljstvo.

Jako teška utakmica. Sve vreme smo jurili rezultat, kvalitetna ekipa Vršca nam nije dozvoljavala da se vratimo u meč, odbijala svaki naš nalet, ali smo uspeli na najbolji mogući način da naplatimo našu upornost. Imali smo sreće na kraju, ali to je bila nagrada za našu borbenost - sa zadovoljstvom je izneo impresije o meču u Vršcu.

Nakon 16. kola Student zauzima 6. mesto na tabeli sa po osam pobeda i poraza dok je Vršac 4. sa dve pobede više.

U narednom kolu koje je na programu u četvrtak Nišlijke će na svom parketu u derbiju kola dočekati drugoplasiranu Crvenu zvezdu.

Nastavak na JužneVesti.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JužneVesti.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JužneVesti.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.