Izvor: Radio 021, 15.Jan.2016, 18:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sombor: Lažni veterinari pregledali meso
U Somboru je trihinelom zaraženo 17 ljudi, inspektori još nisu uspeli da utvrde žarište, a Ministarstvo poljoprivrede je predalo slučaj policiji.
- Evidentirana su dva domaćinstva u kojima, prema saznanjima inspekcije, nema obolelih, a iz kojih su vlasnici doneli proizvode od mesa na pregled u VSI "Sombor". Dobijeni su pozitivni rezultati, a u tim gazdinstvima je uništeno 100 kilograma mesa i proizvoda - kažu u Ministarstvu poljoprivrede.
Kako Blic saznaje, u >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << dva domaćinstva su meso pregledale osobe koje nisu nadležne za to, međutim, nije precizirano koliko je osoba bilo uključeno u takve vrste nelegalnih poslova, niti ko su oni.
Protiv njih će, kažu u Ministarstvu poljoprivrede, biti podnete prijave nadležnom sudu.
Veterinarska inspekcija je, nakon dobijene informacije o mogućoj epidemiji trihineloze u Somboru, sa sanitarnom inspekcijom uzorkovala proizvode od mesa u klanici gde su, prema rečima obolelih, oni kupovali meso. Rezultati su bili negativni.
Ministarstvo je svu dokumentaciju predalo Odseku za privredni kriminal u Somboru, a Blic saznaje da su nastavljena ispitivanja učesnika, nakon čega će biti podnete prijave.
Autor: Blic








