Izvor: NTV.rs, 29.Jan.2014, 15:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sneg dobrodošao ozimim usevima (VIDEO)
Nakon izuzetno toplog perioda, prve zimske temperature i sneg pogoduju ozimim usevima. Pšenica u niškom kraju je u dobrom stanju, izbokorila je i nalazi se u fazi mirovanja. Sneg će je zaštiti od eventulanog izmrzavanja, od razvoja bolesti, ali i glodara, kažu u niškoj Upravi za poljoprivredu.
Savet poljoprivrednicima je da se pripremaju za prihranu koja bi uskoro trebalo da počne, a u međuvremenu mogu da posećuju tribine, savetovanja i zimske škole koje organizuje resorna uprava. Sledeća koja se planira je u subotu, prvog februara u sali Skupštine grada Niša, a biće posvećena temama iz oblasti stočarstva i ratarstva.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NTV.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NTV.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.






