Proizvodnja u Niteksu od 1. septembra

Izvor: S media, 17.Avg.2009, 17:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Proizvodnja u Niteksu od 1. septembra

Direktor niške fabrike tekstila Niteks Milan Kljajić izjavio da će proizvodnja u toj fabrici početi 1. septembra.

"U naredna dva meseca radićemo programe na domaćem tržištu, a nakon toga pokušaćemo da obnovimo izvoz", rekao je Kljajić.

Prema njegovim rečima, do kraja avgusta radiće se na pripremi proizvodnje u Niteksu, jer su radnici fabrike bili u štrajku devet meseci.

Kljajić je rekao da će, prema ugovoru koji je potpisan sa štrajkačkim >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << odborom, do kraja nedelje biti isplaćene tri zaostale zarade radnicima te kompanije, koji će nakon toga obustaviti štrajk.

Potpisanim sporazumom, kako je rekao, predvidjena je isplata zarada za avgust, septembar i oktobar prošle godine.

Radnici Niteksa počeli su štrajk 5. novembra 2008. godine.

Štrajk je nakratko prekinut 19. januara 2009. godine kada je sa poslovodstvom potpisan sporazum o isplati zaostalih plata, ali je obnovljen 23. februara, jer Irva sistem nije primenio potpisani sporazum.

Sporazum poslovodstva i strajkača predvidao je isplatu zaostalih plata iz prošle godine u tri rate. Regres za 2007. godinu trebalo je da bude isplaćen tokom januara, kao i polovina regresa za 2008. godinu, dok je ostatak trebalo da bude isplaćen radnicima u martu.

Fabrika, u kojoj je zaposleno vise od 700 radnika, privatizovana je u oktobru 2006. godine, a većinski vlasnik Niteksa je firma Irva investicije Djordja Nicovića.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.