Preokret i pobeda Naise nad Knjazom

Izvor: JužneVesti.com, 29.Mar.2015, 22:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

I pored zaostatka od 5 golova rukometašice niškog kluba uspele su da pobede Knjaz Miloš rezultatom 27:24 (10:13) u 17. kolu Superlige. Naisa zadržala četvrtu poziciju na tabeli.

Naisa je prvi put izjednačila u 51. minutu i poslednjih 9 minuta, predvođena golmanom Anom Kačarević sa 17 odbrana, došla do 11. pobede u sezoni.

Knjaz je vodio tokom celog prvog poluvremena, a niške rukometašice su imale dosta tehničkih grešaka. U napadu su nerezonski šutirale, >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << pa su protivnice to iskoristile da na odmor odu sa prednošću od 13:10.

Na početku drugog dela igre Naisa je smanjila na 12:13, ali su domaće igračice nastavile sa greškama. U 43. minutu rezultat je glasio - 14:19.

Serijom 5:1 Nišlijke su potom uspele da izjednače, a onda novom serijom (3:0) povele i zabeležile važnu pobedu u borbi za Evropu.

Naisa igra već u sredu 1. aprila kada je očekuje duel 16. kola Superlige sa Crvenom zvezdom. Utakmica će biti igrana u Beogradu od 17:30 sati.