Niš među 300 gradova koji imaju Noć istraživača

Izvor: JužneVesti.com, 14.Sep.2015, 15:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Niš među 300 gradova koji imaju "Noć istraživača"

U "Noći istraživača" koja će 25. septembra u Nišu biti održana 3. put, više od 150 mladih naučnika će od 17 sati do ponoći na više lokacija u Tvrđavi sugrađane povesti u zabavnu istraživačku avanturu.

Svi sadržaji su besplatni što će vam uštedeti novac, a istovremeno podstaći um i pružiti sjajnu zabavu za petak veče - kažu organizatori.

I ovog poslednjeg petka u septembru nauka će svima biti na dohvat ruke, jer se ne naplaćuje ulaz ni na jedan >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << događaj.

Iz Gimnazije "Svetozar Marković" obećavaju da će ovo veče učiniti magičnim i pozivaju mlade da poslednjeg petka u septembru dođu na druženje sa naučnicima.

Očekuju ih dečje radionice, posmatranje zvezda, predstavljanje žena velikana, priča o svetu naučnog filma, recepti za zaljubljivanje, "sastanak na brzaka" sa naučnicima, vožnja u turističkom voziću sa istraživačima i naučno-istraživačka bina.

Deseta Evropska "Noć istraživača" u Srbiji se održava 6. put. Osim u Nišu, ove godine će je biti i u Beogradu, Kragujevcu, Ćupriji, Novom Sadu, Zrenjaninu, Subotici, Pančevu, Jagodini i Svilajncu.

Nastavak na JužneVesti.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JužneVesti.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JužneVesti.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.