Izvor: RadioCity.rs, 15.Feb.2016, 17:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Naučimo decu da saosećaju i pomažu
Cilj akcije je da niške mališane podstaknemo na humanost i empatiju prema drugim ljudima, a posebno prema njihovim vršnjacima, koji ovih dana napuštaju svoje domove u susret neizvesnosti i svakodnevnim nedaćama.
Tim povodom, za decu od 7 do 11 godina biće izvedena predstava "Damojed", po tekstu Nataše Ilić, a u režiji Biljane Radenković, u Pozorištu lutaka u Nišu u petak, 19. februara 2016. godine od 18 sati. Predstava "Damojed" nije slučajno izabrana.
Pouka >> Pročitaj celu vest na sajtu RadioCity.rs << ove zabavne i maštovite bajke u stihu da su „prijateljstvo, plemenitost, ljubav i dobrota suština pravoga života“, uticaće pozitivno na prve životne stavove najmlađih. A izgleda da se i odrasli mogu pronaći u nekim delovima ove složene predstave. Sve u njoj nalazi put do gledalaca, dobar tekst, rediteljska postavka, scenografija, kostimi, rekvizita, scenski pokret, songovi, video animacije...
Ulaznica za predstavu je poruka prijateljstva, koje ćemo spakovati uz humanitarne paketiće namenjene deci izbeglicama u Preševu.
Ideja akcije je dete samo ili uz nečiju pomoć nacrta ili/i napiše poruku prijateljstva, uz sugestiju da deca kojoj je poruka upućena ne govore srpski, ili imaju ograničeno znanje engleskog jezika. Neka poruka bude od srca i napravljena tako da nosi univerzalnu poruku - razumljivu bilo kom detetu.
U zavisnosti od svoje kreativnosti i želje, niški mališani mogu da kreiraju poruku prijateljstva za nekog svog vršnjaka koji je privremeno sklonište našao u prihvatnom centru u Preševu i donesu kao ulaznicu za predstavu.
Pridružite se akciji kako bismo kod dece razvijali humanost i izmamili osmehe na licima dece koja svoje dane provode putujući od jednog do drugog izbegličkog kampa.
Mesta za svoje mališane možete rezervisati putem e-mejl adrese info@supergradjanin.org.rs ili pozivom na broj telefona 018 4287 593 svakog radnog dana (i u toku predstojećih neradnih dana zbog proslave državnog praznika) od 11 do 15 časova, ali najkasnije do četvrtka, 18. februara u 15 sati. .
“Centar za unapređenje društvene svesti - Super građanin” je udruženje građana nastalo 2012. godine na inicijativu dugogodišnjih novinara, radnika bivše Radio televizije 5. Naša misija je da kroz konkretne aktivnosti, koristeći veštine naših profesija pokrenemo ljude, najpre na razmišljanje, a zatim i na konkretne akcije, kako bismo doprineli stvaranju aktivne društvene zajednice koja će ceniti i negovati kulturno stvaralaštvo u lokalnoj zajednici.





















