Izvor: JužneVesti.com, 17.Okt.2020, 21:10

Naisa lako do trećeg kola EHF kupa

Pobedom od 37:23 nad Čairom iz Severne Makedonije u revanšu drugog kola EHF kupa, a ukupnim trijumfom od 78:49, rukometašice niške Naise obezbedile su plasman u treće kolo ovog evropskog takmičenja. Osim na početku meča, Nišlijke su sve vreme vodile, a protivnika u narednoj rundi saznaće u utorak, 20. oktobra na žrebu.

Naisa je još jednom pokazala da je bolja ekipa od skopskog Čaira, a nakon trijumfa od 41:26, slavila je i na svom terenu.

Bilo je izjednačeno samo na startu utakmice u niškom "Čairu", a nakon 4:4 u 7. minutu, Naisa je povela sa 6:4 i do kraja nije ispustila vođstvo. Serijom 4:0 u 12. minutu vodila je domaća ekipa sa 12:6, a gošće iz Severne Makedonije uspevale su da dođu samo na gol zaostatka (16:15 u 26. minutu).

Golovima Stojanovske, Stamenkovićeve i Tasićeve Naisa je povela sa 19:15 i tom razlikom otišla na odmor.

Serijom 5:0 Naisa je u 41. minutu imala plus 10 (27:17), a trener Ljubomir Obradović je davao šansu i igračicama sa manjom minutažom. Na kraju, Nišlijke su ubedljivo slavile - 37:23.

Žreb za treće kolo je u utorak, 20. oktobra, pa će Naisa tada saznati ime protivnika na narednoj stepenici u Evropi.

Nastavak na JužneVesti.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JužneVesti.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JužneVesti.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.