Medoševac na proleće dobija vrtić

Izvor: JužneVesti.com, 26.Dec.2016, 18:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Medoševac na proleće dobija vrtić

Oko 120 mališana od 3 do 6 godina iz naselja Medoševac u Nišu, od sredine naredne godine više neće morati u vrtiće u drugim delovima grada, kilometrima daleko, jer će njihovo naslje napokon dobiti svoje obdanište. Za njih bi trebalo u staroj zgradi Osnovne škole “Milan Rakić” da budu opremljene tri radne sobe, kuhinja, sobe za izolaciju i vaspitače, kao i toaleti.

Direktor "Pčelice" Zoran Jonić kaže da mnogo dece iz ovog dela grada godinama već odlazi u vrtiće >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << koji su dosta daleko od Medoševca pa je samim tim i pritisak na gradske vrtiće veći. Fondacija "Novak Đoković" i Grad Niš potpisali ugovor o donaciji; foto: JV

Naročito su "Neven" i "Maslačak" bili opterećeni. U novom vrtiću oko 120 deteta biće rapoređeno u četiri ili pet grupe, u zavisnosti od prostora. Drago mi je da je Fondacija prepoznala jedan ovakav projekat i potrebu za otvaranjem ovog vrtića - kaže Jonić.

Za rekonstrukciju i adaptaciju stare školske zgrade Fondacija "Novak Đoković" će izdvojiti gotovo 8 miliona dinara, a ugovore o projektu su danas u Nišu potpisali njeni predstavnici, Grad Niš i Predškolska ustanova “Pčelica”.

Predstavnica Fondacije Gorana Džudža Jakovljević kaže da će radovi početi u narednih nekoliko dana, te da bi do proleća medoševački mališani trebalo da dobiju svoj vrtić.

Radovi će početi u narednih nekoliko dana. Očekujemo da će u roku od 45 dana biti završena rekonstrukcija i adaptacija, a nakon toga i potrebna papirologija da bi već na proleće ustanova počela da radi - kaže Jakovljevićeva.

Ona dodaje da će na ovaj način biti rasterećeni gradski vrtići, jer su Medoševčani do sada svoju decu vodili u vrtiće koji su u gradu. To će im, kaže, uštedeti i novac, ali i smanjiti probleme oko transporta.

Dodaje da je čitava inicijativa za novi vrtić krenula od Udruženja građana “Prvi korak” iz Niša.

Oni su konkurisali sa predlogom da pomognemo i među 1400 prijava koje smo dobili, ovaj projekat smo ocenili kao jedan od 20 najboljih koji ćemo finansirati u 2016. godini - kažu u Fondaciji.

Predstavnici Fondacije sredinom godine posetili su školu "Milan Rakic" koju meštani decenijama ne koriste i tom prilikom ocenili da njen napušteni deo može biti adaptiran u ove svrhe.

Nastavak na JužneVesti.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JužneVesti.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JužneVesti.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.