Izvor: Glas javnosti, 25.Jun.2008, 08:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Letnje igrarije iz dana u dan
NIŠ - U Dečjem kulturno-obrazovnom i rekreativnom centru (DKORC), čije je sedište u prekrasnom ambijentu najvećeg gradskog parka „Čair“, do kraja juna teče prijavljivanje dece predškolskog i školskog uzrasta za učešće u „igrama i igrarijama“ iz okvira „Letnjeg programa“ ove ustanove, koji će početi 30. juna, a završiti se 31. avgusta.
- Naš Letnji program tokom jula i avgusta svake sedmice okupljaće takmičare iz dve dečje ekipe, a koje će se od ponedeljka >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << do petka nadmetati u raznim edukativnim igrama i veštinama. Ponedeljak će biti rezervisan za razne igrarije, utorak će biti „umetnički dan“, sreda „sportski“, četvrtak „etno dan“ i „dan zanimljivih profesija“, a petak „muzički i karaoka dan“ - kaže umetnički direktor DKORC, inače diplomirana mlada glumica Dragana Plavšić.
Sve će se dešavati na maloj pozornici ispred zgrade Centra od 19 sati, a za publiku ne treba brinuti jer je park „Čair“ u popodnevnim i večernjim satima inače prepun klinaca, klinceza, njihovih roditelja, baka i deka.
- Pokrovitelji i sponzori svakog od tih dana biće ugledne firme iz grada, koja će obezbediti i majice i kostime za takmičarske ekipe, kao i nagrade u raznim nagradnim igrama za publiku. U pripremi programa, a posebno kada su u pitanju „umetnički dani“ koji će afirmisati i mlade vajare na primer, biće angažovani svi animatori i sve sekcije našeg Centra. Izuzetno će po sadržaju biti zanimljiv svaki četvrtak kao „etno dan“ za negovanje narodne tradicije i običaja - kaže Dragana Plavšić, napominjući da su sve ove „letnje igrarije“ osmišljene tako da imaju i edukativni karakter.
ZA SVAKOG PONEŠTO
Četvrtkom, koji je i „dan profesije“, klincima i klincezama će se predstavljati razne profesije, poput vatrogasaca, saobraćajaca i drugih. Petkom, koji je „muzički dan“ biće i „karaoka“ ne samo za klince, nego i za njihove roditelje. Organizovaće se i velika Smotra kućnih ljubimaca, zatim Smotra cveća. Park „Čair“ će očigledno tokom jula i avgusta biti mesto koje je privlačno i za decu i za roditelje.

















