Javni beležnici počeli sa radom (VIDEO)

Izvor: NTV.rs, 02.Sep.2014, 15:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Javni beležnici počeli sa radom (VIDEO)

Posle prvog radnog dana u četiri notarske kancelarije u Nišu već  je stotinjak građana obavilo promet nepokretnim stvarima.
Notari, ili javni beležnici su novina u našem pravu, koja će  rasteretiti osnovne sudove, povećati pravnu sigurnost, a građanima obezbediti kompletnu i jeftiniju uslugu, koja pored provere uknjižbe,  podrazumeva sastavljanje, izdavanje i overu ugovora, kaže notar Dragan Nikolić .
Prve četiri notarske kancelarije u Nisu i to u Voždovoj preko >> Pročitaj celu vest na sajtu NTV.rs << puta glavne poste, zatim u ul. Svetozara Markovića br. 4a, na bulevaru Vojvode Mišića u Vojvotkinji, i u Ul. Borivoja Gojkovića br. 8 od 1. Septembra otvorene su za sve građane.  Do sada su ugovore sacinjavali advokati, a potpies overavali sudski pisari. Stupanjem na snagu Zakona o prometu nepokretnosti, Zakona o overi potpisa, rukopisa i prepisa, kao i Zakona o dopunama Zakona o sudskim taksama isključivo  Notari ili javni beležnici  ovlašćeni su da sastave tekst i overe  ugovor  o prometu nepokretnosti, Ugovor o nasleđivanju, Predbračni ugovor, ugovor o deobi bračne tekovine, kao i ugovor o doživotnom izdržavanju.
Građani Niša znaju šta su notari, ali nedovoljno poznaju njihova ovlašćenja kao i cenu usluga koja je znatno niža od cene iste usluge po starom sistemu overe ugovora.

Nastavak na NTV.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NTV.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NTV.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.