Javna preduzeća za reprezentaciju potrošila 250.000 evra

Izvor: Glas javnosti, Tanjug, 16.Apr.2010, 15:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Javna preduzeća za reprezentaciju potrošila 250.000 evra

NIŠ - Niška javna preduzeća potrošila su u prošloj godini za reprezentaciju 250.000 evra, rekao je danas odbornik Liberalno-demokratske partije Srđan Pešić na sednici Skupštine grada koja raspravlja o izveštajima tih preduzeća za 2009. godinu.

- Sabrao sam stavke svih javnih preduzeća i ustanova u kojima su navedeni troškovi reprezentacije i došao do iznosa od 250.000 evra - kazao je Pešić.

On je napomenuo da su troškovi reprezentacije neopravdani, jer su javna >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << preduzeća u prošloj godini iskazala gubitak u poslovanju. Pešić je naveo da u visini potrošenih sredstava za reprezentaciju prednjače vodovod i Javno-komunalno preduzeće "Medijana", dok su štedljivost pokazali u Direkciji za izgradnju grada i "Objedinjenoj naplati".

Prema rečima Pešića, vodovod je potrošio za reprezentaciju 5,6 miliona, a "Medijana" 4,2 miliona dinara. Štedljive firme su za ove namene potrošile po 400.000 dinara, dodao je Pešić na sednici Skupštine grada. Za ukupna iznos reprezentacije, prema Pešićevoj računici, Niš je mogao da organizuje dva filmska festivala, tri džez festivala ili 40 izložbi.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.