Izvor: JužneVesti.com, 24.Jun.2024, 12:36
"Goblini" sredinom jula sviraju u Nišu
Legendarni šabački pank-rok bend Goblini, nastupiće u Nišu u petak, 19. jula od 21 sat u letnjem klubu Istina Mašina.
Pesmama poput U magnovenju, Anja, volim te, Ima nas, Dalek put, Petra, On, Elesdi se vraća kući, bend se još devedesetih godina pozicionirao kao jedan od najvažnijih pank-rok bendova u regionu.
U Niš stižu u sklopu letnje turneje na kojoj će svirati na regionalnim muzičkim festivalima, a organizatori najavljuju energičan >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << nastup i koncert za pamćenje.
Goblini su ostavili neizbrisiv trag na domaćoj muzičkoj sceni i danas predstavljaju jednu od najvećih koncertnih atrakcija u regionu. Njihovi nastupi su sinonim za nezaboravnu atmosferu i pravi pank-rok spektakl, tako da će Nišlije bez svake sumnje dobiti još jedan vrhunski koncert za pamćenje - kažu organizatori.
Gobline su 1992. godine osnovali gitarista Alen Jovanović, basista Vladislav Kokotović i pevač Branko Golubović. U karijeri su objavili šest studijskih i dva živa albuma i odsvirali više od 350 koncerata, a u Niš se vraćaju nakon prošlogodišnjeg koncerta na kome su svirali sve pesme sa čuvenog albuma U magnovenju.
U pretprodaji, ulaznice će koštati 1.600 dinara i mogu se naći u pivnici Nemir i Vintage šopu, dok će na dan koncerta cena karata biti 1.800 dinara.










