Dve zlatne medalje na Evropskom kupu za dvoje džudista iz Niša

Izvor: JužneVesti.com, 17.Apr.2023, 20:03

Dvoje takmičara Džudo kluba Kinezis iz Niša donose iz Dubrovnika lepe vesti - Nevena Milić i Igor Vračar osvojili su zlatne medalje u svojim kategorijama na Evropskom kupu u Hrvatskoj.

Nevena Milić na postolju; foto: IJF Džudistkinja Nevena Milić osvojila je zlatnu medalju u kategoriji do 48 kg.

Prvo je bila bolja od Francuskinje Elodi Makabri, a posle u polufinalu od njene sunarodnice Korali Žil.

U finalu je savladala Nemicu Helenu Grau. >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com <<

Igor Vračar na postolju; foto: IJF Još jedan takmičar Džudo kluba Kinezis doneo je zlato iz Dubrovnika - u kategoriji +100 kg Igor Vračar je bio slobodan u prvom kolu, pa je pobedio Poljaka Dominika Majovskog.

U polufinalu Vračar je bio bolji od Holanđanina Stefa van Kampena, a u finalu od Movlija Borčašvilija iz Austrije.

Na istom takmičenju Filip Jovanović (do 73 kg) i Igor Đinović (do 100 kg) su bili peti, a Andrej Pirolo del Roso (do 81 kg) i Tea Tintor (do 63 kg) završili su kao sedmi.

Nastavak na JužneVesti.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JužneVesti.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JužneVesti.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.