Doček srpskih mirovnjaka u Nišu

Izvor: JužneVesti.com, 25.Jun.2015, 16:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Doček srpskih mirovnjaka u Nišu

Porodice, kolege i prijatelji dočekali su u Vojnoj bolnici Niš srpske mirovnjake koji su se vratili iz šestomesečne mirovne misije MINUSCO u Centralnoafričkoj Republici.

Pripadnici Vojske Srbije bili su angažovani na medicinskom zbrinjavanju osoblja u misiji Ujedinjenih nacija, navodi se na sajtu Vojske Srbije.

Malu Iskru koja ima četiri meseca prvi put je video njen otac stariji vodnik Branislav Tanasković, koji je u mirovnu misiju krenuo >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << pre njenog rođenja - navodi se na Fejsbuk strani Ministarstva odbrane i Vojske Srbije.

Komandant kontingenta pukovnik Milivoje Pajović rekao je da je "na 4.505 kilometara od Beograda, u srpskoj bazi „Morava“ u Bangiju, stanje redovno".

Prethodnih šest meseci vodili smo bitku sa snabdevanjem koje je veoma otežano, jer se do prve luke putuje 70 dana, odakle se dopremaju lekovi i materijal - istakao je pukovnik Pajović.

Pripadnici Vojske Srbije koji će narednih šest meseci biti angažovani u misiji otputovali su sinoć.

Nastavak na JužneVesti.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JužneVesti.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JužneVesti.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.