Izvor: Danas, 16.Jun.2009, 22:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Deo zaostalih plata do kraja sedmice?
Predsednik štrajkačkog odbora niškog Građevinara Nebojša Jovanović rekao je juče da radnici očekuju da do kraja ove sedmice prime deo zaostalih zarada iz sredstava koje će grad Niš uplatiti preduzeću na ime „višemilionskih“ i „dugogodišnjih“ dugovanja za izvršene radove. On je kazao da su takva obećanja dobili prekjuče po podne od gradonačelnika Niša Miloša Simonovića, koji je posetio deset radnika koji su devet dana štrajkovali glađu u Upravnoj zgradi, nad kojom su preuzeli kontrolu. Štrajkači glađu su nakon toga prekinuli ovaj vid protesta, ali su zaposleni nastavili generalni štrajk, zahtevajući od vlasnika, firme Irva investicije biznismena Đorđija Nicovića, isplatu 13 zaostalih plata i doprinosa, kao i poništenje ove privatizacije.







