Izvor: Medijski istraživački centar, 23.Nov.2011, 15:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Beneton u Nišu ruši, gradi i proizvodi
Direktor 'Benetona Srbija' Flavio Simoneti rekao je danas u Nišu da će ta kompanija u toku sledeće godine zaposliti oko 900 radnika, a do kraja 2013. godine ukupno 2000 radnika.
Simoneti je danas sa niškim novinarima i gradonacelnikom Milošem Simonovićem obišao objekte u krugu nekadašnjeg Niteksa gde italijanska kompanija trenutno ruši I rekonstruiše zagrade u kojima će biti otvoreni pogoni Benetona.
U Benetonu Srbija u Nišu trenutno radi oko 150 radnika u jednoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Medijski istraživački centar << zgradi i oni proizvode džempere.
Simoneti je rekao da će Beneton u Nišu ukupno rekonstruisati oko 40 hiljada kvadratnih metara prostora i izgraditi oko 25 hiljada novog prostora.
'Sudbina radnika Niteksa ne zavisi od nas, mi smo kupili samo teren bez obaveze prema radnicima, sa nekima od njih radimo intervjue za posao ali većina radnika će biti mladi radnici jer se kompletna proizvodnja razlikuje od one u Niteksu', rekao je Simoneti.
Radnici koji trenutno rade u Benetonu u Nišu zaposleni su u firmama kooperantima Benetona.
'Imamo trenutno pet kooperanata koje Beneton kontroliše, daje prostor i sirovine. Radi se o društvima koja su nezavisna ili su deo Beneton grupe I sa kojima sarađujemo više od 30 godina', rekao je Simoneti.
Obuku radnika u Nišu obavljaju radnici Benetona iz okolnih zemalja, pa je jedna od radnica koja obučava novozaposlene Hrvatica Gracijela Mahovac koja je u Nišu došla iz pogona Benetona u Istri.
'Sve su to dobre devojke koje brzo uče', rekla je Mahovac i dodala da je zadovoljna radnicima kao i da je Niš lep grad.
Gradonačelnik Niša Miloš Simonović je rekao da će Beneton po sporazumu koji je potpisao sa gradom i vladom Srbije u tri godine zaposliti 2000 radnika ali da je njihov plan da u četiri godine zaposli ukupno 2700 radnika.
'Prezadovoljan sam dinamikom realizacije projekta Benteon. Sve ide utvrđenom dinamikom. Saradnja sa kompanijom Beneton ima i nastavak i očekujem da u narednih desetak dana ta kompanija izabere još jednu lokaciju van kompleksa Niteksa za još jednu fabriku', rekao je Simonović.
Nastavak na Medijski istraživački centar...











