Svaki Skajp nalog može biti ukraden

Izvor: Vesti-online.com, 12.Maj.2013, 09:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Svaki Skajp nalog može biti ukraden

Haker i istraživač koji na Internetu koristi nadimak TibitXimer tvrdi da svaki Skajp nalog može lako biti preotet zahvaljujući manjkavostima u procesu oporavka naloga. On je do ovog zaključka došao nakon što je njegov Skajp nalog preotet čak šest puta u toku samo jednog dana.

Svako ko zna korisnikovo ime i/ili prezime, jednu imejl adresu koju koristi na Skajpu i 3 do 5 kontakata sa Skajpa može preuzeti taj nalog  

TibitXimer tvrdi da svaki Skajp nalog >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << može biti preuzet ako onaj ko ima takve namere zna korisnikovo ime i/ili prezime, jednu imejl adresu koju koristi na Skajpu i 3 do 5 kontakata sa Skajpa. Svako ko poseduje ove informacije može prevariti podršku Skajpa i preuzeti nalog.

 

- Zahvaljujući tome što je moj nalog ukraden (ne hakovan) pomoću podrške Skajpa (jer podrška nije proverila da li je osoba vlasnik naloga ili ne, samo je tražila tri gore spomenute informacije), moj nalog je korišćen za prevaru ljudi koji su oštećeni za stotine dolara, zajedno sa nanošenjem štete ugledu mog sigurnosnog proizvoda jer su (ljudi) mislili da ja imam nesigurni Skajp nalog ili imejl adresu. Iako je u stvarnosti, podrška Skajpa kriva za krađu naloga više puta i to nema veze sa krajnjim korisnicima (sa mnom u ovom slučaju)“, napisao je TibitXimer na forumu Skajp zajednice.

 

Međutim, administrator Skajpa odgovorio je na ovaj komentar komentarom da politika otključavanja naloga podrazumeva zahtevanje i drugih informacija, dodajući da Skajp proverava propuste tokom procesa verifikacije naloga.

 

TibitXimer tvrdi da se ne radi samo o jednom predstavniku podrške, jer je on razgovarao sa 6-7 njih, već da ceo sistem podrške kao i Skajp nemaju jasnu, bezbednu i efikasnu politiku.

Nastavak na Vesti-online.com...



Povezane vesti

Svaki Skajp nalog može biti ukraden

Izvor: Dzungla.org, 12.Maj.2013

Haker i istraživač koji na Internetu koristi nadimak TibitXimer tvrdi da svaki Skajp nalog može lako biti preotet zahvaljujući manjkavostima u procesu oporavka naloga. On je do ovog zaključka došao nakon što je njegov Skajp nalog preotet čak šest puta u toku samo jednog dana.... Opširnije na...

Nastavak na Dzungla.org...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.