
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 20.Apr.2011, 14:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vođi "Obraza" dve godine zatvora
BEOGRAD -
Vođa desničarske organizacije "Obraz" Mladen Obradović osuđen je danas na dve godine zatvora zbog organizovanja nereda povodom "Parade ponosa", 10. oktobra prošle godine u Beogradu.
Istom presudom ukinut mu je pritvor u kome je proveo više od šest meseci i pušten je da se u daljem toku postupka brani sa slobode.
Njegova supruga Jelena Obradović osuđena je na godinu dana >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << kućnog zatvora, jer je trudna.
Članovi "Obraza" Krsto Milovanović i Damir Grbić osuđeni su na po godinu i šest meseci zatvora, dok su ostali optuženi za učestvovanje u neredima osuđeni na kazne od osam meseci do godinu zatvora.
Sud ih je oglasio krivim zbog izvršenja krivičnog dela nasilničkog ponašanja na javnom skupu, za koje je zaprećena maksimalna kazna od 12 godina zatvora, a na ovu presudu oni imaju pravo da ulože žalbu Apelacionom sudu u Beogradu u roku od 15 dana od prijema pisanog otpravka.
Suđenje Obradoviću, koje je počelo u martu, okončano je po hitnom postupku koji je predviđen za tu vrstu krivičnih dela izmenama Zakona o krivičnom postupku od 2009.godine.
Izricanje presude prošlo je bez incidenata u prisustvu više desetina prijatelja i članova porodica optuženih, a onima koji su uspeli da uđu u sudnicu oduzeti su mobilni telefoni.
Na snazi su bile pojačane mere obezbeđenja, a ispred i u zgradi suda red je obezbeđivalo više desetina policajaca i pripadnika sudske straže.
Govedarica: Uložiću žalbu, zadovoljan sam ukidanjem pritvora
Advokat Nemanja Govedarica, branilac gradskog sekretara "Obraza" Damira Grbića koji je danas osuđen na godinu i po zatvora, najavio je da će uložiti žalbu na prvostepenu presudu Višeg suda u Beogradu.
Govedarica je agenciji Beta rekao da je zadovoljan zbog ukidanja pritvora Grbiću i dodao da ne želi da komentariše presudu jer nije pravosnažna.
Pogledaj vesti o: Organizacija Obraz
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...