Okupljaju se pristalice Samoopredeljenja kod Merdara

Izvor: Blic, 22.Jan.2012, 14:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Okupljaju se pristalice Samoopredeljenja kod Merdara

Aktivisti i simpatizeri pokreta Samoopredeljenje okupljaju se u blizini administrativnog prelaza Merdare, a duž puta Priština-Merdare, čiju su blokadu za danas u 13 sati najavile pristalice tog pokreta, pojačane su snage policije.

Kako javlja izveštač agencije Beta sa lica mesta, trenutno se u blizini tog prelaza nalazi više od stotinu prisatalica Samoopredeljenja, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << a duž puta Priština-Merdare, posebno kod raskrsnice, nalaze se pripadnici kosovske policije i specijalci.

Pripadnici policije zaustavljaju i kontrolišu vozila prema Merdaru, i ističu da će raditi u okvirima svojih ovlašćenja.

Kosovski pokret Samoopredeljenje najavio je za danas novi protest i blokadu puteva na prelazima Merdare i Bela zemlja prema centralnoj Srbiji.

Predsednica Kosova Atifete Jahjaga izjavila je juče posle sastanka sa političkim liderima u Prištini da rešenje treba tražiti u okviru institucija Kosova, i dijalogom poštiujući ustav i zakon Kosova.

Lider Samoopredeljenja Aljbin Kurti ponovio je, posle tog sastanka, da će aktivisti i simpatizeri tog pokreta, blokirati i danas prelaze Merdare i Bela zemlja kako bi zaustavili ulaz robe iz Srbije.

Organizatori su najavili da će ostati na prelazima dok Vlada Kosova ne uspostavi reciprocitet sa Srbijom u svim oblastima.

Policija Kosova juče je saopštila da organizator protesta nije dostavio zahtev niti je o protestu obavestio policiju Kosova i najavila da će delovati u skladu sa policijskim ovlašćenjima.

Na prethodnom protestu i blokadi prelaza prema centralnoj Srbiji održanoj 14. januara u organizaciji pokreta Samoopredeljenje povređeno je više od 30 policajaca i 50 demonstranata.

Povezane vesti: Redžepi: Policija će odgovoriti na isti način ukoliko se protesti nastave Samoopredeljenje najavljuje novi protest za 22. januar Fernando Đentilini: Blokada prelaza je štetna po Kosovo Samoopredeljenje preti blokadom prelaza Merdare i Bela zemlja Kurti najavio antivladine proteste u Prištini

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.