Izvor: Danas, 25.Feb.2009, 21:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
„Watchmen“ debitovao u Londonu
Filmska ekranizacija stipa „Wathcmen“, koja je koštala 120 miliona dolara i važi za jedan od najželjnije iščekivanih filmova ove godine, imala je svoju premijeru u Londonu. Posle brojnih peripetija oko scenarija, budžeta i sukoba između rivalskih holivudskih studija, sada ostaje da se vidi da li će „Watchmen“ uspeti da ponovi uspeh superherojskih ostvarenja kao što su „Ajronmen“ ili „Mračni vitez“. Prve reakcije kritike, u globalu, kažu da je film dobar ali ne i da će postati klasik. Jedno od najiščekivanijih ostvarenja 2009, najverovatnije će dobiti jednodušnu podršku strip fanova, ali je veliko pitanje kako će proći kod obične bioskopske publike, ističe se u kritikama.

















