VELIKA AUKCIJA Dela Kapora, Milosavljevića, Veličkovića, Nadežde,18-karatna zlatna ogrlica, prsten sa smaragdima i brilijantima...

Izvor: Blic, 17.Jan.2017, 23:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VELIKA AUKCIJA Dela Kapora, Milosavljevića, Veličkovića, Nadežde,18-karatna zlatna ogrlica, prsten sa smaragdima i brilijantima...

Ulazeći u godinu jubileja, 15 godina rada, Madl'Art organizuje u nedelju 22. januara u 19h u Zemunskom Madlenianumu aukciju antikviteta, slika i skulptura, kojoj prethodi izložba svih eksponata od 17. januara.

Najinteresantniji i najskuplji (9.600 evra) eksponat muzejskog kvaliteta koji će biti ponuđen na aukciji su „Krovovi Pariza“ Peđe Milosavljevića iz 1952.

Ništa manje značajna nisu i ulja nastala između dva rata Mila Milunovića, Nikole Graovca, Jefte >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Perića, Iva Novakovića ili pastel Ivana Tabakovića…

Kuriozitet su tri skice Nadežde Petrović iz 1898. kao i “Portret devojčice” začetnika modernog slikarstva u Srbiji, Steve Todorovića iz 1890.

Tu su i linorezi Mihaila Petrova rađeni za “Zenit“ Ljubomira Micića.

Od savremenog slikarstva do današnjih dana zastupljeni su Miloš Bajić, Stojan Ćelić, Majda Kurnik, Lukijan, Zoran Petrović, Kosta Bradić, Momo Kapor, Vlada Veličković...

Na prodaju su i dva bronzana akta kipara Frana Kršinića.

Za ljubitelje antikviteta interesantni će biti 18-karatna zlatna ogrlica i prsten sa smaragdima i brilijantima (rad italijanskih juvelira), kaminski satovi, art deko stone lampe, kineski porcelan, a prava poslastica za ljubitelje judaike je pribor za meze izrađen u firmi osnovanoj 1913.u Tel Avivu.

Svaki eksponat ima svoju priču i estetsku vrednost, stoga je najbolje posetiti predaukcijsku izložbu u Madlenianumu koja je otvorna od 17. do 22. januara od 10 do 20h.

Od prve aukcije 2002. do danas oko 10.000 eksponata bilo je izloženo na prodaji, a učestvovalo je par hiljada ljubitelja umetnosti i starina.

Uspešni licitanti su bili iz najudaljenijih krajeva sveta: Šangaja, Toronta, Buenos Airesa, Moskve, Londona, Pariza, Praga, Amsterdama, Stokholma, Rima… Naravno, najviše kupaca je bilo iz Srbije i regiona.

Usled ogromnog interesa ljubitelja umetnosti neka dela su “skočila“ od početnih 600 evra do vrtoglavih 11.000.

Sa druge strane, jedini licitant može traženo delo kupiti po veoma povoljnoj početnoj ceni. Do sada su postignute cene varirale od 50 do 25.000 evra.

Nastavak na Blic...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.