Izvor: Blic, 17.Sep.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Umro gitarista Džoni Ramon

Umro gitarista Džoni Ramon

Džoni Ramon, gitarista i jedan od osnivača američke pank grupe 'Ramons', umro je posle višegodišnje borbe protiv raka prostate.

Ramon (55), čije je pravo ime bilo Džon Kamings, umro je u snu, u svom domu u Los Anđelesu, izjavio je Rojtersu umetnički vođ grupe Arturo Vega. Bend 'Ramons' stekao je slavu 1970-ih u Njujorku i utro je put britanskom rok zvezdama kao što su bile grupe 'Seks Pistols' i 'Kleš'. Džoni Ramon je treći član >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << benda koji je umro poslednjih nekoliko godina: pevač Džoj Ramon, rođen kao Džefri Hajman umro je 2001, od raka limfnih žlezda, a godinu dana kasnije umro je basista Di Di Ramon, rođen kao Daglas Kolvin, od prekomerne doze droge. 'Ramons' su se proslavili hitovima 'Blitzkrieg Bop', 'Teenage Lobotomy', 'I Wanna Be Sedated' i 'Now I Wanna Sniff Some Glue'.

Grupa se zvanično raspala 1996, pošto je izdala 21 album.

(Beta)

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.