Izvor: B92, 11.Sep.2008, 16:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Twist najbolja pesma u 50 godina
Pesma "The Twist" Čabija Čekera proglašena je za najpopularniji singl Bilborodovih top lista poslednjih 50 godina. Elvis Prisli i "Bitlsi" nisu se plasirali među prvih pet.
Čeker je izjavio da je počastvovan što je Bilbord primetio popularnost pesme „The Twist" i požalio se da su i njegova pesma i njegova karijera često bile u zapećku.
„Moja muzika je manje puta emitovana od bilo kog izvođača koji je ikada imao hit na prvom mestu top lista na planeti", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rekao je Čeker koji u svom katalogu ima i hitove poput "Pony Time", "The Fly" i "Let's Twist Again" – za koju je nagrađen Gremijem.
„Ne dobijam poštovanje koje dobija Rod Stjuart, ili „The Rolling Stones", ili Frenki Voli... Ali moram da se nosim sa tim".
Santanina pesma "Smooth" je na drugom mestu, a slede Bobi Darin sa "Mack the Knife", Lin Rajms "How do I Live" i "The Macarena" u izvođenju "Los del Rio".
"Bitlsi" su se, ipak, plasirali među prvih deset, sa hitom "Hey Jude" koji je na osmom mestu, ali su ih pretekle Olivija Njutn-Džon ("Physical") i Debi Bun ("You Light Up My Life").
Na devetom mestu je Maraja Keri ("We Belong Together") a na desetom je Toni Brakston ("Un-Break My Heart").
Džef Mejfild, urednik top-lista Bibord magazina priznao je da lista najverovatnije neće odgovarati mišljenju mnogih obožavalaca kada se radi o najpopularnijim pesmama u proteklih 50 godina.
„Mi smo napravili hroniku na osnovu uspeha ovih pesama od kako se pravi lista Hot 100. Ne kažemo da su ovo najnezboravnije pesme vaših života. Tako nešto ne bi moglo da se odredi", rekao je Mejfild.
„The Beatles" su, međutim, zauzeli prvo mesto Bilbordove Hot 100 liste kada su najpopularniji izvođači u pitanju, a slede ih Madona, Elton Džon, Elvis Presli, Stivi Vonder, Maraja Keri, Dženet Džekson, Majkl Džekson, Vitni Hjuston i „The Rolling Stones".
Bilbordova lista Hot 100 sastavlja se na osnovu broja emitovanja numera i podataka o prodaji (od nedavno i digitalnom daunloadu).
















