Tinderstick objavili novi EP pred Beograd

Izvor: B92, 24.Jan.2020, 17:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tinderstick objavili novi EP pred Beograd

Alternativni bend Tindersticks objavio je novi EP "See My Girls" pred koncert kog će održati 8. maja (20:00) u Kombank dvorani u Beogradu.

Tindersticks su u novembru izdali album "No Treasure But Hope", gde je i pesma "See My Girls", koja se sada na EP-u nalazi kao "See My Girls (edit)" i u "Le Chien" verziji, uz instrumental "A Street Walker’s Carol" i "Blood And Bone".

"Film za ’See My Girls’ je saradnja sa Stjuartovom (Stuart Staples, pevač benda) ćerkom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Sidoni Ozborn (Sidonie Osborne) Stejpls napravljen od njenih kontinuiranih ilustracija koje prate priču pesme. Sidoni je takođe napravila omot za EP i koautorka je ‘Blood And Bone’ na kojoj je bila glavni vokal", saopštili su Tindersticks.

Tindersticks su nastali u Londonu 1992. godine, a trojici osnivača Stjuartu Ej Stejplsu (Stuart A. Staples), Dejvidu Bolteru (David Boulter) i Nilu Frejzeru (Neil Fraser) pridružili su se i osvežili bend u poznim dvehiljaditim godinama Den Mekina (Dan McKinna) i Erl (Earl) Harvin Džunior (Jr). Na svom muzičkom putovanju Tindersticks su se ustoličili kao majstori suzdržanosti i pesničke osećajnosti, i kao bend koji sada samouvereno stvara najbolje pesme svoje karijere

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.