
Izvor: Art-anima.com, 08.Dec.2014, 12:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Snimanje filma prema Kingovom romanu ''To'' kreće na leto
Keri Fukunaga, reditelj popularne serije "Pravi detektiv", režiraće novu filmsku adaptaciju kultnog romana Stivena Kinga "To".
Prvi deo ovog romana iz 1986. godine prati sedmoro prijatelja, koji se u detinjstvu suočavaju sa iskonskim zlom ogledanim u klovnu Penivajzu, koji poprima izgled najdubljih ljudskih strahova dok se prikrada svom plenu.
U drugom delu knjige, radnja se odvija dvadeset osam godina kasnije, kada se odrasli junaci, mahom uspešni ljudi raštrkani širom >> Pročitaj celu vest na sajtu Art-anima.com << Amerike, ponovo okupljaju i kreću u konačni obračun sa ovim stvorom.
Roman "To" je ekranizovan 1990. godine u vidu mini-serije kasnije pretočene u dvodelni TV film, a prema nekim najavama i Fukunagina bioskopska verzija biće podeljena na dva dela.
Snimanje počinje na leto naredne godine, a još uvek nije poznato koji glumci će tumačiti glavne uloge.