Izvor: Blic, 31.Jan.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

'Slučaj Materić' pred raspletom?

'Slučaj Materić' pred raspletom?

Upravni odbor Narodnog pozorišta nije prihvatio zaključke i zahteve sindikata glumaca Narodnog pozorišta. Naime, glumački sindikat ove kuće dostavio je svoje zahteve UO povodom spora između Uprave i reditelja predstave 'Sat tokom kojeg ništa nismo znali jedni o drugima' Mladena Materića. Tim povodom UO Narodnog pozorišta je saopštio da se 'u rešavanje pomenutog problema aktivno uključilo i Ministarstvo kulture Vlade Republike Srbije. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Zatim je odlučeno da se 'svim spoljnim saradnicima na ovom projektu isplate honorari za obavljeni posao na osnovu već potpisanih ugovora, u zakonom predviđenom roku'. Na kraju se konstatuje da 'sindikat glumaca nema zakonsko pravo da javno presuđuje koja strana u sporu je upravu, a koja nije'.

Istovremeno, javnosti se obratilo i Ministarstvo kulture Srbije koje sapštava da je povodom slučaja Materić, održan sastanak ministra Dragana Kojadinovića i ambasadora Francuske u Beogradu Ig Pernea. Ministar i amabsador su međutim, 'predvideli postupke kojim bi svi aspekti ovog spora bili rešeni međusobnim dogovorom' i 'nisu isključili mogućnost nove saradnje'. Posebno je zanimljivo da je ministar Kojadinović je 'napomenuo da će svi odgovorni za nastanak problema snositi posledice'. Ž. J.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.