
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Nov.2019, 21:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sinoć počeo 21. Novosadski džez festival
Nakon uvodnih programa, u okviru kojih su proteklih sedam dana održane radionice, književne večeri i izložbe i koncerti, sinoć je u Srpskom narodnom pozorištu i zvanično otvoren 21. "Novosadski džez festival".
"Džez ima dušu i zato živi"; ovim rečima otvorio je 21. Novosadski džez festival legenda domaćeg džeza, Vojislav Simić Bubiša.
"Zahvaljujući ovoj manifestaciji novosadska, ali i šira publika, ima priliku da sluša najkvalitetniju džez muziku, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << a muzičari i oni koji to postaju, da razvijaju svoje veštine i znanje na brojnim radionicama. Mi smo ponosni na sve što je u okviru ovog projekta do sada učinio Kulturni centar, i sigurni da će nastaviti da oplemenjuju program i u predstojećim festivalima. Kao Grad nastojimo da obezbedimo najbolje uslove za realizaciju kulturnih programa i da kultura bude pokretač opšteg razvoja. Novi Sad je Evropska prestonica kulture za 2021. godinu i veliki tim radi na tome da budemo dostojni tako važne titule", rekao je pomoćnik gradonačelnika Novog Sada Ivan Siler.
Prvi je na binu izašao orkestar novosadskog pijaniste Aleksandra Dujina, koji je u velikoj sali "Jovan Đorđević" predstavio autorske kompozicije iz ranijeg perioda, ali i novijeg datuma. Sa još 9 umetnika, među kojima su i Milena Jančurić, Adam Klem i Vladimir Nežić, napravio je presek dosadašnjeg autorskog rada.
Nakon domaćeg sastava, nastupili su italijanski duo Trovesi - Koša i Džejmison Ros.
Koncept ovogodišnjeg džez festivala zasniva se na gostovanjima sastava iz evropskih kulturnih prestonica.
Večeras su na programu Jelena Jovović i "Jazz junction", Vori Lejter i Džordž Garzone.
Kao i svih prethodnih godina, Grad Novi Sad je i ovoga puta podržao Novosadski džez festival. Podršku su pružili i Pokrajinski sekretarijat za kulturu, javno informisanje i odnose sa verskim zajednicama, Fondacija "Novi Sad 2021", Radio-televizija Vojvodine, KS "Svilara", Srpsko narodno pozorište, gradovi Evropske prestonice kulture i mnogi drugi.
Takođe, podršku su pružili i Austrijski kulturni forum u Beogradu, Francuski institut u Srbiji i Italijanski institut u Beogradu.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Počeo Novosadski džez festival
Izvor: Danas, 14.Nov.2019
Novosadski džez fetival, 21 po redu, svečamo je otvoren večeras u Srpskom narodnom pozorištu na sceni „Jovan Đorđević“. Članak Počeo Novosadski džez festival se pojavljuje prvo na Dnevni list Danas.