Seksualne neuroze naših roditelja ponovo u NP

Izvor: B92, 26.Feb.2015, 16:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Seksualne neuroze naših roditelja" ponovo u NP

Predstava "Seksualne neuroze naših roditelja", u režiji Tatjane Mandić Rigonat, doživeće ponovno izvođenje u izmenjenoj postavi u Narodnom pozorištu u Beogradu.

Tekst za predstavu napisao je Lukas Berfus, a za režiju i izbor muzike bila je zadužena Tatjana Mandić Rigonat.

Lukas Berfus se u svom delu oslanja na tekovine psihoanalize, u okviru kojih pronalazi usku vezu između neurotičnog tipa ličnosti i seksualne represije. Tatjana Rigonat, s druge strane, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ovo delo čita kao "savremeni moralitet" - neurozu uzdiže na nivo društvene zajednice i kao takvu izučava je u odnosu na pojedinca koji se primorava da joj se prilagodi.

Prema njenim rečima, ova drama, kao i prethodne ruske drame na kojima je radila, još jedan je izraz bunta i nezadovoljstva. Dramatugiju potpisuje Maja Pelević, a scenografiju Aleksandar Denić, dok je za kostime zadužena Milena Jevtić Ničeva Kostić.

Glumačku podelu čine Igor Đorđević, Vanja Milačić, Zoran Ćosić, Bojan Krivokapić, Branko Cvejić i Dobrila Stojnić.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.