Sajentolozi hteli zabranu Mastera

Izvor: B92, 14.Sep.2012, 20:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sajentolozi hteli zabranu "Mastera"

Sajentolozi u Holivudu pokušali su da spreče snimanje filma "Master", najnovije ostvarenje Pola Tomasa Andersona, tvrdi producent Harvi Vajnstan.

On je kazao da su pojedini sajentolozi "vršili jak pritisak" da zaustave realizaciju filma, a kada je snimanje počelo pokušali su da izmene scenario.

Anderson je izjavio da je "Master" delimično inspirisan životom Rona Habarda, osnivača sajentološke crkve koja je demantovala da je nastojala da spreči snimanje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << filma.

Vajnstajn je u izjavi za BBC rekao da je vršen protisak, ali da mu je studio odoleo.

"Ljudi su mi govorili nemoj da praviš taj film. Bilo je jako puno pritisaka", naveo je slavni producent.

"Master" govori o razocaranom naučniku koji odlučuje da osnuje sopstvenu religiju i problematičnom ratnom veteranu. Glavne uloge igraju Filip Sejmur Hofman i Hoakin Feniks.

Film je osvojio "Srebrnog lava" za režiju kao i nagradu za najbolju mušku ulogu (podelili su je Hofman i Feniks) na nedavno završenom festivalu u Veneciji. Smatra se, takođe, i jednim od kandidata za narednog Oskara.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Sajetolozi pokušali da spriječe snimanje filma "Master"

Izvor: BanjalukaLive.com, 14.Sep.2012

Sajentolozi u Holivudu pokušali su da spriječe snimanje filma "Master", najnovije ostvarenje Pola Tomasa Andersona, tvrdi producent Harvi Vajnstan. On je kazao da su pojedini sajentolozi "vršili jak pritisak" da zaustave realizaciju filma, a kada je snimanje počelo pokušali su da izmijene scenario. Anderson...

Nastavak na BanjalukaLive.com...

Sajentolozi hteli zabranu 'Mastera'

Izvor: medio.rs, 15.Sep.2012, 10:36

Sajentolozi u Holivudu pokušali su da spreče snimanje filma "Master", najnovije ostvarenje Pola Tomasa Andersona, tvrdi producent Harvi Vajnstan.

Nastavak na medio.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.