Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Dec.2008, 10:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Rebelde" sutra u Beogradskoj areni
BEOGRAD - Latinoamerička tinejdžerska grupa "Rebelde" (RBD) nastupiće sutra u Beogradskoj areni, u okviru svoje oproštajne turneje pod nazivom "Poslednji pozdrav" (El Ultimo Adios).
RBD su 7. septembra ove godine oduševili oko 15.000 fanova u Beogradskoj areni i tada je bilo reči da je to poslednji njihov koncert u Srbiji, s obzirom da se nešto ranije grupa raspala.
Po svemu sudeći, šestočlana grupa, koja je za samo dve godine postala najveći >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << pop fenomen sa španskog govornog područja svih vremena sa šest miliona prodatih albuma i 70 rasprodatih koncerata po Americi i Evropi, odlučila se za još jednu, ovog puta definitivno, oproštajnu turneju.
Grupa iz telenovele
Grupa "Rebelde" je proistekla iz istoimene telenovele, koja se emitovala na stanici "Televisa" od oktobra 2004. godine i pratila život šest đaka u ekskluzivnom internatu u Sijudad de Meksiku koji se bune protiv svojih aristokratskih drugova tako što osnivaju grupu.
Pod palicom producenta Pedra Damiana ovih šest glumaca formirali su RBD kao produžetak serije, a već u novembru iste godine izašao je njihov debi album "Rebelde", koji je postao trenutni hit, da bi 10 meseci kasnije drugi album "Nuestro Amor" oborio sve rekorde, dostigavši platinasti tiraž za samo šest sati.
Turneja po Meksiku koja je obuhvatila šest nastupa na stadionu "Palasio de los Deportes" kapaciteta 15.500 posetilaca, rasprodata je u rekordnom roku, a njihovi albumi su dobili tri od četiri nominacije za najbolji pop album godine na dodeli nagrada "Billboard Latin Music Avards" 2006.
RBD su prvi izvođači sa španskog govornog područja koji su imali sopstveni koncert na najvećem stadionu na svetu - "Marakani" u Rio de Ženeiru i to pred 120.000 obožavalaca.
Odmah posle Roling Stounsa
Za njihov koncert u Los Anđelesu 65.000 karata je prodato za rekordnih pola sata, čime je ova grupa postala druga po redu po brzini prodaje ulaznica, odmah iza "Roling Stounsa".
Snimili su zvaničnu himnu meksičke fudbalske reprezentacije na Svetskom kupu FIFA 2006, osvojili brojne nagrade, a novembra prošle godine objavili su i četvrti album "Empezar Desde Cero" sa 13 novih kompozicija.
Trenutno ova šestorka snima film i novu televizijsku seriju, a karte za njihov beogradski koncert se mogu nabaviti po ceni od 2.400 do 3.800 dinara na svim prodajnim mestima Bilet servisa, Eventima, IPS-a, na biletarnici Beogradske arene i putem Kard servisa.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...











