Pulp: Prva pesma posle 10 godina

Izvor: B92, 29.Dec.2012, 21:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pulp: Prva pesma posle 10 godina

Pulp je završio godinu ponovnog okupljanja novom pesmom. Bend je objavio „After You”, prvu numeru posle 10 godina - zabavni plod saradnje sa Džejsmom Marfijem iz LCD Soundsystem.

Demo snimak je već neko vreme „plutao” netom, a Pitchfork je objavio da su počeci pesme snimljeni „pre više od deset godina” i da je ova verzija prvi put snimljena u novembru.

Međutim, nemojte se nadati novom albumu benda u dogledno vreme. Džarvis Koker je rekao za Q Magazine >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da ne vidi da će bend raditi mnogo sledeće godine; nikakva turneja nije trenutno u planu.

Sa druge strane, Marfi je bio prilično zaposlen od kada je 2011. rasformirao LCD Soundsystrem. Sarađivao je sa brojnim talentovanim prijateljima, od Yeah Yeah Yeahs do Arcade Fire.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.