Promena lokacije održavanja Mikser festivala

Izvor: B92, 29.Apr.2016, 10:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Promena lokacije održavanja Mikser festivala

Zbog rušenja delova Hercegovačke i Mostarske ulice u Savamali, među kojima je i Miksalište, glavni stejdž ovogodišnjeg Mikser festivala biće premešten sa prvobitno planirane lokacije (Mostarska 5) u Depo magacin, u Travničkoj broj 3.

Miksalište je prethodnih devet meseci funkcionisalo kao centar za pomoć i integraciju izbeglica sa Bliskog istoka, a od 8. do 12. juna trebalo da preuzme ulogu glavne festivalske lokacije na kojoj je predviđen centralni muzički stejdž >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ovogodišnjeg Mikser Festivala.

Zbog rušenja ovog dela Savamale zarad realizacije projekta “Beograd na vodi”, muzički program festivala se seli na novu lokaciju, u susedni Depo magacin u Travničkoj 3 koji je među domaćom publikom već poznat kao mesto dobre muzike i nezaboravnih koncerata.

Na novoj lokaciji, od 8. do 12. juna, nastupiće hedlajneri Mikser festivala 2016 Rambo Amadeus, Elemental, Božo Vrećo i Halka, Kralj Čačka i Katarina Jovanović, Bora Dugić, Danijela Veselinović, Orkestar Bobana Markovića, Crne Mambe, Esma Redžepova, Mostar Sevdah Reunion i gosti iznenađenja.

Osmi Mikser festival, najveća regionalna smotra kreativnosti i inovacija, održava se peti put u beogradskom kvartu Savamala, od 8. do 12. juna 2016. godine pod sloganom „Osetljivo društvo / Sensitive Society”, snažno obojen temama rodne ravnopravnosti i ženskog stvaralaštva, društvene jednakosti, otvorenog dijaloga, mulikulturalnosti i efikasnijeg rešavanja konflikta.

Na glavnom stejdžu, u Depo magacinu u Travničkoj 3, smenjivaće se muzičke veličine iz regiona koje su u značajnoj meri doprinele definisanju balkanskog zvuka, a poseban akcenat biće stavljen na žensko stvaralaštvo u polju muzike.

Ulaznice za muzički program svih pet dana Mikser festivala, pojedinačne i petodnevni komplet, dostupne sun a svim prodajnim mestima Gigs Tix-a po ceni od 900 dinara za 8, 11 i 12. jun, 1100 dinara za 9. i 10. jun, i 2900 dinara za petodnevni komplet. Navedene cene važe do 15. maja, nakon čega će se povećati.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.