Izvor: Glas javnosti, Tanjug, 19.Feb.2011, 07:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Premijera Bergmanove drame u BDP-u
BEOGRAD - Predstava "Kao kroz staklo", po filmu Ingmara Bergmana u režiji Anje Suše, premijerno je sinoć izvedena na Novoj sceni Beogradskog dramskog pozorišta (BDP).
Uloge igraju Jelena Petrović, Milan Čučilović, Boris Komnenić i Petar Benčina, u scenografiji Zorane Petrov, kostimima Maje Mirković i uz muziku Igora Gostuškog.
Tekst slavnog švedskog umetnika Bergmana, u adaptaciji Dženi Vorton, potresna je priča o odnosima unutar porodice. Komad je na srpski jezik >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << prevela Marija Stojanović.
Prema najavi rediteljke, "suština ove drame je 'Poslanica apostola Pavla Korinćanima'".
"To je intimistička priča o ljubavi kao potrazi za smislom, za Bogom i uzvišenim", navela je ona.
U središtu je mlada žena sa mentalnim problemom. Ona iz bolnice odlazi sa mužem, ocem i bratom u vikendicu na oporavak, ali tu počinje dramatični razvoj njihovih odnosa u kojima se postavlja pitanje ko je normalan, što zavisi od perspektive posmatranja.
Bergman je za ovaj film dobio Oskara 1962. godine.
Drama je premijerno izvedena prošle godine u Almeida teatru u Londonu u režiji Majkla Atenboroua.





















