Izvor: Blic, 20.Maj.2006, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Predstavljanje srpske kulture

Predstavljanje srpske kulture

'Susreti kultura', manifestacija promovisanja srpske kulture u Ukrajini, održava se od 24. maja do 2. juna u Kijevu, u organizaciji Ministarstve kulture Republike Srbije i Ambasade SCG.

Manifestacija je posvećena srpskoj drami i pozorištu, a vebprezentaciju upotpuniće promocija knjige 'Novija srpska drama' (prevedena na ukrajinski) i 'Almanaha', prvog časopisa o srpskoj književnosti i jeziku na ukrajinskom. Na Međunarodnom pozorišnom >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << festivalu 'Majski Kijev' 24. maja predstaviće se i Narodno pozorište iz Beograda sa predstavom 'Kovači', dok će dan kasnije u Centru 'Kurbasa' biti obeležena 200-godišnjica rođenja Sterije. Do 2. juna biće projektovani i snimci desetak predstava, pregled srpske drame od Trifkovića i Nušića do danas, a gost Kijeva biće i Dušan Kovačević.

Za oktobar ove godine zakazana je 'Nedelja ukrajinske kulture u SCG'.

M. G.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.